Розширювальний бак для систем опалення. Види. Рекомендації щодо вибору

розширювальний бак

У зв’язку з постійним подорожчанням енергоносіїв багато господарів приватних будинків і котеджів удосконалюють свою систему опалення, впроваджуючи нове, більш економічне обладнання. Одним з елементів такого обладнання є розширювальний бак для систем опалення. У цій статті ми спробуємо якомога докладніше і доступніше розповісти про них — навіщо, для чого і скільки коштує, уникаючи зайвих технічних термінів.

Розширювальні баки закритого типу

С — об’єм і тип теплоносія: вода або «хімія» (антифриз), що перебуває в системі: труби + котел + всі елементи, що містять теплоносій

Е — коефіцієнт теплового розширення теплоносія. Наводиться в спеціальних таблицях, з поправкою на максимальну температуру.

Рmin — це початковий тиск у розширювальній ємності, одиниця виміру — атмосфери. Значення не повинно бути меншим, ніж гідростатичний тиск усієї системи опалення в місці розташування розширювального бака.

Pmax — це максимально допустиме значення тиску, (теж в атмосферах). Зазвичай збігається з тиском налаштування запобіжного клапана + вносяться поправки на перепад висот у місці монтажу мембранного бака.

Кзап — це коефіцієнт заповнення розширювального бака. Вимірюється в процентному співвідношенні максимуму об’єму всієї рідини від повного об’єму бака.

V = E x C /( 1 — Рmin / Pmax) / Кзап

3. Наповнювач. Газ або повітря. Перший дорожчий і оберігає від окислення краще. Другий дешевший, зате можна підкачувати насосом.

Як показує практика, первинне налаштування і пробний пуск системи опалення з розширювальним баком краще довірити кваліфікованому фахівцеві, який зробить все відповідно до паспортів обладнання і пояснить кінцевому користувачеві основні експлуатаційні характеристики та інші особливості користування.

Розрахунок розширювального бака

Найпростіший варіант розрахунку — це визначити, скільки у вашій системі опалення перебуває теплоносія, і розширювальний бак розрахувати, як 10% -15% від об’єму всієї системи опалення.